Midsummer Twilight Regatta 2019

Bray Sailing Club

Results are final as of 19:01 on June 29, 2019

Fast PY Fleet

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Race 1
26/06/2019
Race 2
26/06/2019
Race 3
28/06/2019
Race 4
28/06/2019
Race 5
28/06/2019
Race 6
28/06/2019
Race 7
29/06/2019
Race 8
29/06/2019
Race 9
29/06/2019
Race 10
29/06/2019
Total Nett
1st Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 1.0 (4.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 2.0 1.0 16.0 12.0
2nd Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 3.0 3.0 2.0 2.0 (4.0) 2.5 2.0 1.0 3.0 2.0 24.5 20.5
3rd Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 (8.0 DNC) 8.0 DNC 4.0 3.0 2.0 2.5 3.0 2.0 1.0 3.0 36.5 28.5
4th Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 (8.0 DNC) 2.0 3.0 4.0 3.0 4.0 6.0 6.0 4.0 5.0 45.0 37.0
5th Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 (8.0 DNC) 8.0 DNC 5.0 5.0 5.0 5.0 4.0 4.0 6.0 6.0 56.0 48.0
6th Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 (8.0 DNC) 5.0 6.0 6.0 6.0 8.0 DNF 5.0 5.0 5.0 4.0 58.0 50.0
7th Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 2.0 1.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 67.0 59.0

Laser Fleet

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Race 1
26/06/2019
Race 2
26/06/2019
Race 3
28/06/2019
Race 4
28/06/2019
Race 5
28/06/2019
Race 6
28/06/2019
Race 7
29/06/2019
Race 8
29/06/2019
Race 9
29/06/2019
Race 10
29/06/2019
Total Nett
1st Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 (2.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 15.0 13.0
2nd Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 2.0 15.0 13.0
3rd Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 (11.0 DNC) 3.0 3.0 3.0 3.0 3.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 70.0 59.0
4th Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 (11.0 DNC) 5.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0 3.0 3.0 3.0 72.0 61.0
5th Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 3.0 4.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 95.0 84.0
6th Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 (11.0 DNC) 6.0 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 105.0 94.0
7th Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 110.0 99.0
7th Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 110.0 99.0
7th Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 110.0 99.0
7th Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 110.0 99.0

Feva Fleet

Sailed: 9, Discards: 1, To count: 8, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Race 2
26/06/2019
Race 3
28/06/2019
Race 4
28/06/2019
Race 5
28/06/2019
Race 6
28/06/2019
Race 7
29/06/2019
Race 8
29/06/2019
Race 9
29/06/2019
Race 10
29/06/2019
Total Nett
1st Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 1.0 2.0 1.0 2.0 1.0 2.0 (4.0 DNC) 1.0 1.0 15.0 11.0
2nd Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 (2.0) 1.0 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0 14.0 12.0
3rd Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 (4.0 DNC) 3.0 3.0 3.0 3.0 3.0 4.0 DNS 3.0 3.0 29.0 25.0

Race 1 - Fast PY Fleet - 26/06/2019 at 1900

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 37:19 0:36:46 1.0
2 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 35:49 0:38:01 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 41:49 0:41:12 3.0
4 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 DNC   8.0
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 DNC   8.0
4 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 DNC   8.0
4 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 DNC   8.0

Race 2 - Fast PY Fleet - 26/06/2019 at 20:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 06:31 0:06:55 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 09:22 0:09:14 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 09:39 0:09:30 3.0
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 11:51 0:11:40 4.0
5 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 12:55 0:13:43 5.0
6 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 DNC   8.0
6 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 DNC   8.0

Race 3 - Fast PY Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 13:53 0:13:41 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 14:02 0:13:50 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 14:41 0:14:28 3.0
4 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 16:24 0:14:53 4.0
5 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 17:35 0:15:46 5.0
6 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 15:59 0:16:58 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 4 - Fast PY Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 24:10 0:23:49 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 24:49 0:24:27 2.0
3 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 28:13 0:25:36 3.0
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 27:12 0:26:48 4.0
5 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 34:23 0:30:50 5.0
6 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 31:16 0:33:12 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 5 - Fast PY Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 14:46 0:14:33 1.0
2 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 18:04 0:16:24 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 17:09 0:16:54 3.0
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 17:13 0:16:58 4.0
5 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 22:10 0:19:53 5.0
6 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 22:14 0:23:36 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 6 - Fast PY Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 14:44 0:14:31 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 16:30 0:16:15 2.5
2 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 17:54 0:16:15 2.5
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 17:14 0:16:59 4.0
5 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 26:30 0:23:46 5.0
6 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 DNF   8.0
6 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 7 - Fast PY Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 14:02 0:13:50 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 15:27 0:15:13 2.0
3 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 18:37 0:16:54 3.0
4 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 19:10 0:17:11 4.0
5 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 18:11 0:19:18 5.0
6 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 20:47 0:20:29 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 8 - Fast PY Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 14:53 0:14:40 1.0
2 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 16:20 0:14:49 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 15:04 0:14:51 3.0
4 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 17:44 0:15:54 4.0
5 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 16:34 0:17:35 5.0
6 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 18:54 0:18:37 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 9 - Fast PY Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 13:28 0:12:13 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 12:41 0:12:30 2.0
3 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 13:36 0:13:24 3.0
4 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 14:31 0:14:18 4.0
5 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 13:34 0:14:24 5.0
6 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 16:11 0:14:31 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 10 - Fast PY Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Fast PY FLYING FIFTEEN 3639 Bray SC Ray Comiskey Colbert Byrne 1015 23:50 0:23:29 1.0
2 Fast PY FLYING FIFTEEN 2919 Bray SC Fiona Cassidy Nikki McLaughlin 1015 24:33 0:24:11 2.0
3 Fast PY WAYFARER 10509 Bray SC Kevin Murphy Tony Garry/Karl Peck 1102 27:35 0:25:02 3.0
4 Fast PY RS 400 455 Bray SC Donach O Lonargain Natalie O Lonargain 942 24:42 0:26:13 4.0
5 Fast PY FLYING FIFTEEN 3664 Bray SC Paddy Lombard Boris Fennema 1015 27:43 0:27:18 5.0
6 Fast PY Laser Bahia BSC Bray SC Ornella di Stefano Michael Mravinac 1115 31:29 0:28:14 6.0
7 Fast PY RS 400 802 Bray SC Dave Sweeney Sarah 942 DNC   8.0

Race 1 - Laser Fleet - 26/06/2019 at 1900

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 37:33 0:34:14 1.0
2 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 46:34 0:40:53 2.0
3 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 50:40 0:44:29 3.0
4 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 2 - Laser Fleet - 26/06/2019 at 20:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 07:03 0:06:26 1.0
2 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 08:07 0:07:08 2.0
3 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 08:29 0:07:27 3.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 08:45 0:07:41 4.0
5 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 12:54 0:10:45 5.0
6 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 14:13 0:11:51 6.0
7 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
7 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
7 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
7 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 3 - Laser Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 14:19 0:13:03 1.0
2 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 15:01 0:13:11 2.0
3 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 16:38 0:14:36 3.0
4 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 4 - Laser Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 24:54 0:22:42 1.0
2 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 25:54 0:22:44 2.0
3 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 27:38 0:24:16 3.0
4 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 5 - Laser Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 16:36 0:14:34 1.0
2 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 17:06 0:15:35 2.0
3 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 18:45 0:16:28 3.0
4 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 6 - Laser Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 15:47 0:13:51 1.0
2 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 15:19 0:13:58 2.0
3 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 17:55 0:15:44 3.0
4 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 7 - Laser Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 14:39 0:12:52 1.0
2 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 14:29 0:13:12 2.0
3 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 20:19 0:16:56 3.0
4 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 8 - Laser Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 14:59 0:13:09 1.0
2 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 15:09 0:13:49 2.0
3 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 17:15 0:14:23 3.0
4 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 9 - Laser Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 12:19 0:11:14 1.0
2 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 14:26 0:12:40 2.0
3 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 16:26 0:13:42 3.0
4 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 10 - Laser Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Laser LASER RADIAL 212522 Bray SC Alex Connolly   1139 24:25 0:21:26 1.0
2 Laser LASER X Bray SC Sean Hayes   1097 23:51 0:21:44 2.0
3 Laser LASER 4.7 167824 Bray SC Eabha Fennema   1200 31:41 0:26:24 3.0
4 Laser LASER RADIAL 170857G Bray SC Garrett Myhal   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 180969 Bray SC Matthew Loughran   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 174731 Bray SC Oisin Dingle (4.7)   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 144695 Bray SC Jessica Dingle   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 170857D Bray SC Daniella Bailey   1200 DNC   11.0
4 Laser LASER RADIAL 144695 Bray SC Oisin Dingle (radial)   1139 DNC   11.0
4 Laser LASER 4.7 67007 Bray SC Cathal Phillips   1200 DNC   11.0

Race 1 - Feva Fleet - 26/06/2019 at 1900

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240    
  Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240    
  Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240    

Race 2 - Feva Fleet - 26/06/2019 at 20:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 09:26 0:07:36 1.0
2 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 11:25 0:09:12 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 DNC   4.0

Race 3 - Feva Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 16:17 0:13:08 1.0
2 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 16:31 0:13:19 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 22:57 0:18:30 3.0

Race 4 - Feva Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 28:22 0:22:53 1.0
2 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 31:10 0:25:08 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 37:30 0:30:15 3.0

Race 5 - Feva Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 19:30 0:15:44 1.0
2 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 19:51 0:16:00 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 24:03 0:19:24 3.0

Race 6 - Feva Fleet - 28/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 18:11 0:14:40 1.0
2 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 18:22 0:14:49 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 21:03 0:16:59 3.0

Race 7 - Feva Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 22:33 0:18:11 1.0
2 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 27:02 0:21:48 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 29:02 0:23:25 3.0

Race 8 - Feva Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 19:37 0:15:49 1.0
2 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 DNC   4.0
2 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 DNS   4.0

Race 9 - Feva Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 14:42 0:11:51 1.0
2 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 16:08 0:13:01 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 20:10 0:16:16 3.0

Race 10 - Feva Fleet - 29/06/2019

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Corrected Points
1 Feva RS FEVA XL 1954 Bray SC Sean Lundy   1240 30:19 0:24:27 1.0
2 Feva RS FEVA XL 3565 Bray SC Orla O Callaghan Anna Cloney 1240 33:34 0:27:04 2.0
3 Feva RS FEVA XL 5838 Bray SC Una Smierciak Claire Keenan Henly 1240 35:34 0:28:41 3.0

www.braysailingclub.ie


Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com